Poduszki

Poduszki do spania

Każdy chciałby spać wygodnie i budzić się wypoczętym. Dobry sen jest nagminnie zakłócany przez wiele czynników, takich jak stres, lęk, depresja, które wpływają na jego jakość. A przecież od snu zależy samopoczucie i całodzienne nastawienie każdego człowieka. Wielu z nas ma świadomość jak ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest dobry nocny odpoczynek. Zdumiewające jest jednak to, jak wielu z nas nadal znosi spanie na niewygodnych poduszkach. Za płaskie, za wysokie, za miękkie lub za twarde — zastanów się, czy poduszki do spania, których używasz, nie wpływają przypadkiem negatywnie na Twój sen. Jeśli chociaż chwilę się nad tym zastanowiłeś, to znaczy, że czas zainteresować się tematem „poduszki ergonomiczne”.

Produkty
Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Poduszki do spania wpływają na jakość snu

Oprócz porządnej kołdry i wygodnego materaca zainwestowanie w odpowiednią poduszkę przyniesie wiele korzyści zdrowotnych, a przede wszystkim pozwoli Ci się wyspać. Postęp w technologii i rozpowszechnianie nowych rozwiązań w produkcji poduszek sprawia, że to najlepszy czas na spojrzenie krytycznym okiem na to, na czym śpisz. Spłaszczone poduszki do spania w wyniku zbyt intensywnego lub długiego użytkowania mogą nadwyrężyć szyję i ramiona, powodować, że budzisz się niewyspany i w złym humorze. Dlatego eksperci zalecają wymianę poduszek co 2 lata.

Poduszki do spania – materiały

Materiał, z którego wykonane są poduszki, jest jednym z tych czynników, które decydują o Twoim wyborze. Cztery najpopularniejsze rodzaje materiałów, z których wykonuje się poduszki do spania to:

- bawełna
- puch
- mikrofibra
- pianka z pamięcią kształtu

Zobacz opisy różnych poduszek, aby sprawdzić, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie.

Ergonomiczne poduszki

Ergonomiczne poduszki zapewniają ciału odpowiednią kinestetykę, czyli prawidłowe ułożenie ciała w czasie snu. Wyrównują kręgosłup i szyję oraz podtrzymują górną część ciała. Termoelastyczna pianka, z której wykonane są ergonomiczne poduszki, dopasowuje się do krzywizn ciała tak, aby podtrzymywać je przy każdym ruchu, eliminując napięcia mięśni. Poduszki ergonomiczne posiadają status wyrobu medycznego.

Jeśli śpisz na plecach lub na boku, do snu utuli Cię poduszka Visco Standard lub poduszka Visco Balance. Potrzebujesz dobrego wsparcia i masującego dotyku? Poduszka Visco Prime ma zarówno ergonomiczny kształt, jak i delikatne, masujące wypustki. Jako fan naturalnych rozwiązań, docenisz innowacyjną poduszkę Visco Green wykonaną z ekstraktów z oleju roślinnego. Prowadzisz bardzo napięty tryb życia? Do gustu może przypaść Ci poduszka antystresowa Antistress Carbon.

Aby znaleźć idealne poduszki dla siebie, zacznij od zastanowienia się, jaka jest Twoja ulubiona pozycja do spania: na plecach, na boku lub na brzuchu, a następnie rozejrzyj się, które poduszki posiadają funkcje zaspokajające Twoje indywidualne potrzeby. Wiedz, że bez względu na to, w której się zakochasz od pierwszego położenia się, wszystkie poduszki ergonomiczne są zaprojektowane tak, abyś spał, jak nigdy dotąd.

Wybieraj z szerokiej gamy poduszek – o różnych kształtach, twardości i wykonanych z różnych materiałów.