Dla dzieci i młodzieży

Materace dla dzieci i młodzieży

Twoje rozwijające się dziecko potrzebuje wysokojakościowego snu bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Dla rozwoju psychicznego, jak i fizycznego, nocny wypoczynek jest kluczowy. Mózg dziecka przetwarza wtedy wszystko, czego nauczył się w ciągu dnia, a kości oraz kluczowe organy rozwijają się najintensywniej. Wybór właściwego materaca dla dziecka jest więc naprawdę ważny.

Produkty

Materac Funky

Materac Funky Hilding piankowy to model przeznaczony dla nastolatków, który ze względu na swoją wysokość świetnie---

Cena 869,00 zł
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Jakie są najlepsze materace dla dzieci i młodzieży?

Wybór najlepszego materaca dla dziecka w dużej mierze zależy od jego indywidualnych potrzeb. Ważne, aby miało odpowiednie wsparcie pleców, które wspomaga zdrowy rozwój kręgosłupa. Pianka o właściwej elastyczności jak w przypadku Materaca Dobranocka zapewni zdrowy sen przedszkolakowi lub uczniowi szkoły podstawowej.

Starsze dzieci i młodzież wymagają bardziej precyzyjnego wsparcia kręgosłupa, ponieważ procesy wzrostu są gwałtowniejsze, a waga dzieci w tym wieku jest już znaczna. Dla nastolatka warto więc wybrać materac wykonany z pianek o różnych twardościach jak Materac Breakdance czy materac o dwóch różnych stopniach twardości w zależności od użytej strony jak w przypadku Materaca Funky. Materace dla dzieci i młodzieży przewidują też opcje dla małych alergików — pokrowce antyalergiczne, które ograniczą wpływ roztoczy na dziecko.

Dlaczego materace dla dzieci i młodzieży wymagają szczególnej uwagi?

Bez względu na wiek dziecka, dobry sen jest bardzo ważny dla jego rozwoju i zdolności do funkcjonowania w codziennym życiu. Początkowo dzieci mogą sceptycznie patrzeć na twardszy materac, choć wraz z wiekiem mogą uznać, że właśnie taki będzie dla nich bardziej odpowiedni (zwłaszcza gdy wchodzą w wiek nastoletni). Właściwa twardość materaca dobrana do wieku dziecka jest bardzo ważna, ponieważ jego funkcja podtrzymująca może zapobiegać wadom rozwojowym kręgosłupa, a w konsekwencji bólom i wadom postawy.

Jak twardy powinien być materac dziecka?

Ogólnie rzecz biorąc, materace dzielą się na trzy kategorie twardości: miękkie, średnie lub twarde. Materace dla dzieci i młodzieży powinny zapewniać wystarczającą miękkość, aby wyeliminować punkty nacisku, jednocześnie nie poświęcać właściwego wsparcia kręgosłupa. Chociaż wydaje się, że dzieci są w stanie spać na dowolnym poziomie twardości, należy dokładnie określić, jak twardy powinien być materac. W tym celu należy przyjrzeć się stylowi spania dziecka. Osoby śpiące na plecach z reguły najlepiej wypoczywają na materacu o średniej twardości, śpiące na boku wolą materace miękkie, a osoby śpiące na brzuchu preferują twarde materace.

W przypadku niemowlaków najlepiej sprawdzają się materace z przewiewnej i elastycznej pianki i domieszką lateksu w celu ochrony przed zawilgoceniem. Podobnie jak to jest w Materacu Kołysanka, materace dla niemowląt często są utwardzone warstwą kokosu.

Oprócz różnego stopnia twardości materace dla dzieci i młodzieży mogą mieć dodatkowe funkcje i udogodnienia dopasowane do wieku dziecka. Może to być specjalne profilowanie zastosowane w Materacu Safety Smyk, które zapobiega przypadkowemu wysunięciu się malucha z materaca.