Dla dzieci i młodzieży

Materace dla dzieci i młodzieży

Twoje rozwijające się dziecko potrzebuje wysokojakościowego snu bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Dla rozwoju psychicznego, jak i fizycznego, nocny wypoczynek jest kluczowy. Mózg dziecka przetwarza wtedy wszystko, czego nauczył się w ciągu dnia, a kości oraz kluczowe organy rozwijają się najintensywniej. Wybór właściwego materaca dla dziecka jest więc naprawdę ważny.

Produkty

Materac Funky

Funky to materac dla nastolatków w wieku szkolnym. Wkład wykonano z dwóch wysoce elastycznych pianek---

Cena 869,00 zł
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Jakie są najlepsze materace dla dzieci i młodzieży?

Wybór najlepszego materaca dla dziecka w dużej mierze zależy od jego indywidualnych potrzeb. Ważne, aby miało odpowiednie wsparcie pleców, które wspomaga zdrowy rozwój kręgosłupa. Pianka o właściwej elastyczności jak w przypadku Materaca Dobranocka zapewni zdrowy sen przedszkolakowi lub uczniowi szkoły podstawowej.

Starsze dzieci i młodzież wymagają bardziej precyzyjnego wsparcia kręgosłupa, ponieważ procesy wzrostu są gwałtowniejsze, a waga dzieci w tym wieku jest już znaczna. Dla nastolatka warto więc wybrać materac wykonany z pianek o różnych twardościach jak Materac Breakdance czy materac o dwóch różnych stopniach twardości w zależności od użytej strony jak w przypadku Materaca Funky. Materace dla dzieci i młodzieży przewidują też opcje dla małych alergików — pokrowce antyalergiczne, które ograniczą wpływ roztoczy na dziecko.

Dlaczego materace dla dzieci i młodzieży wymagają szczególnej uwagi?

Bez względu na wiek dziecka, dobry sen jest bardzo ważny dla jego rozwoju i zdolności do funkcjonowania w codziennym życiu. Początkowo dzieci mogą sceptycznie patrzeć na twardszy materac, choć wraz z wiekiem mogą uznać, że właśnie taki będzie dla nich bardziej odpowiedni (zwłaszcza gdy wchodzą w wiek nastoletni). Właściwa twardość materaca dobrana do wieku dziecka jest bardzo ważna, ponieważ jego funkcja podtrzymująca może zapobiegać wadom rozwojowym kręgosłupa, a w konsekwencji bólom i wadom postawy.

Jak twardy powinien być materac dziecka?

Ogólnie rzecz biorąc, materace dzielą się na trzy kategorie twardości: miękkie, średnie lub twarde. Materace dla dzieci i młodzieży powinny zapewniać wystarczającą miękkość, aby wyeliminować punkty nacisku, jednocześnie nie poświęcać właściwego wsparcia kręgosłupa. Chociaż wydaje się, że dzieci są w stanie spać na dowolnym poziomie twardości, należy dokładnie określić, jak twardy powinien być materac. W tym celu należy przyjrzeć się stylowi spania dziecka. Osoby śpiące na plecach z reguły najlepiej wypoczywają na materacu o średniej twardości, śpiące na boku wolą materace miękkie, a osoby śpiące na brzuchu preferują twarde materace.

W przypadku niemowlaków najlepiej sprawdzają się materace z przewiewnej i elastycznej pianki i domieszką lateksu w celu ochrony przed zawilgoceniem. Podobnie jak to jest w Materacu Kołysanka, materace dla niemowląt często są utwardzone warstwą kokosu.

Oprócz różnego stopnia twardości materace dla dzieci i młodzieży mogą mieć dodatkowe funkcje i udogodnienia dopasowane do wieku dziecka. Może to być specjalne profilowanie zastosowane w Materacu Safety Smyk, które zapobiega przypadkowemu wysunięciu się malucha z materaca.