Materace multipocket

Wyobraź sobie, że nikt i nic nie zakłóca Twojego snu. Wszelkie drgania na drugiej połowie łóżka zupełnie nie mają na Ciebie wpływu, bo nawet o nich nie wiesz. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! Uzyskasz taki efekt za sprawą materacy multipocket. Materace multipocket to ulepszona wersja zwykłych materacy kieszeniowych. Ich konstrukcja pozwala, aby każda sprężyna znajdowała się we własnej kieszeni, dzięki czemu może działać niezależnie od pozostałych. Nacisk wywierany na jedną sprężynę nie powoduje ściśnięcia pozostałych.

Produkty

Materac Flamenco

Jeżeli szukasz produktu, dzięki któremu Twój sen będzie komfortowy, a Ty będziesz mógł decydować, na jaką twardość---

Cena 1 729,00 zł

Materac Makarena

Sprężynowy materac Makarena to gwarancja, że Twój sen nie zostanie zakłócony przez ruchy drugiej osoby, która śpi na---

Cena 2 789,00 zł

Materac Lambada

Materac Lambada to materac sprężynowy o solidnej konstrukcji, który będzie inwestycją na długie lata. Dzięki---

Cena 2 129,00 zł

Materac Electro

Hybrydowy materac Electro to wielozadaniowy model, który łączy w sobie mnóstwo funkcji. Każdy, kto zdecyduje się na---

Cena 3 389,00 zł

Materac Nevada

Materac Nevada Hilding to naturalny materac multipocket, który jest doskonałym połączeniem wysokiej jakości---

Cena 3 629,00 zł
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Czym materace multipocket różnią się od zwykłych materacy sprężynowych?

Starsze konstrukcje materacy sprężynowych mają połączone ze sobą pasma listew lub drutu, co powoduje wybrzuszenie przypominające falę. Silny nacisk sprężyn wywierany na jeden koniec powoduje reakcję na drugim końcu pasma sprężyn. Materace multipocket są wielkim ulepszeniem — zachowują wszystkie zalety materacy sprężynowych, ale nie mają ich wad.

Jakie zalety mają materace multipocket?

Materace multipocket to materace, w których sprężyny owinięte w pojedyncze kieszenie poruszają się niezależnie od siebie. System ten ma kilka zalet:
- kiedy Twój partner się poruszy, niemal tego nie zauważysz,
- masz zagwarantowane dobre podparcie ciała i odciążenie kręgosłupa,
- leżysz wygodnie,
- kieszonki ze sprężynami oddychają, tworząc wentylację i zdrowy klimat do spania,
- sprężyny nie wbijają się w siebie nawzajem, więc materac dłużej pozostaje w dobrym stanie.

Czym różnią się materace multipocket od materacy kieszeniowych?

Pierwszą i zasadniczą różnicą między materacem kieszeniowym a multipocket jest średnica sprężyn kieszeniowych. Materace multipocket mają kieszenie o mniejszej średnicy niż materace kieszeniowe, co oznacza, że na metr kwadratowy materaca można zamontować więcej sprężyn. Może to być 7-strefowa sprężyna kieszeniowa Multipocket jak w przypadku Materaca Flamenco czy Materaca Makarena.

Materace kieszeniowe mają z reguły około 260 sprężyn na metr kwadratowy, a materace multipocket mogą mieć ich 500, a nawet więcej. Każda kieszeń w takich materacach stanowi jeden punkt podparcia, dlatego im jest ich więcej, tym bardziej poprawia się poziom komfortu śpiącego. Ponieważ materace multipocket mają około dwa razy więcej punktów podparcia, zwiększa się ich zdolność dopasowywania się do ciała, co zapewnia wyższą jakość wypoczynku. Ten rodzaj materacy ma na celu nie tylko poprawę komfortu, ale także jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa.

Materac o źle dobranej twardości lub niewystarczających punktach podparcia nie zapewnia optymalnego podparcia ciała. Może to skutkować złym snem i gorszym samopoczuciem po przebudzeniu rano. Osoby, które zawsze rano narzekają na dyskomfort w okolicy odcinka lędźwiowego, rozumieją to aż za dobrze.

Materace multipocket są świetne dla zdrowia

Materace wielokieszeniowe to produkty prozdrowotne. Pod względem korzyści dla zdrowia nie mają sobie równych. Duża liczba małych kieszeni zapewnia wsparcie dla wszystkich krytycznych punktów ciała, w tym obręczy biodrowej, nóg, obręczy barkowej i głowy. Warto wybrać taki materac, jeśli chcesz cieszyć się spokojnym snem i energią każdego ranka.