Materace nawierzchniowe

Wskutek częstego korzystania materace z czasem mogą się spłaszczyć i stracić cechy, za które je lubimy. Materace nawierzchniowe mogą wtedy w prosty i szybki sposób poprawić jakość snu. Stosowane na zwykłych materacach, mogą pomóc utrzymać je w dobrym stanie znacznie dłużej. Głównym jednak zadaniem materacy nawierzchniowych jest zwiększenie poziomu komfortu i podparcia.

Materace nawierzchniowe sprawdzają się tam, gdzie jest potrzeba, aby powierzchnia, na której śpimy, była twardsza lub bardziej miękka. Nie sprawdzą się jednak na bardzo starych i mocno zużytych materacach.

Produkty

Materac Fen

Nawierzchniowy materac Fen Hilding to połączenie doskonałej jakości, wygody i nowoczesnego designu. Jest on idealnym---

Cena 999,00 zł
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Co to są materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe to dodatkowa warstwa nakładana na wierzch łóżka, aby Tobie zapewnić dodatkowy komfort, a Twojemu materacowi większą ochronę. Występują w różnych grubościach, są wykonane z wielu różnych materiałów i pianek. Można znaleźć materace nawierzchniowe o dowolnym rozmiarze, od łóżka dziecięcego po dwuosobowe łóżko typu małżeńskiego.

Jak działają materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe układa się na wierzchu materacy, dzięki czemu możesz:
- przedłużyć żywotność produktów,
- zmniejszyć nacisk na sprężyny,
- opóźnić wiotczenie lub ogólne zużycie materacy.

Materace nawierzchniowe są znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż pełnowymiarowe materace. Mogą mieć wymienne pokrowce, które stanowią skuteczną barierę dla plam, a także normalnego zużycia. Można je przenosić z łóżka do łóżka, a niektóre nawet zwijać i zabierać ze sobą w podróż.

Dla kogo są materace nawierzchniowe?

Dodatkowa warstwa pianki oznacza również dodatkową warstwę komfortu – miękkie, elastyczne wypełnienia mogą sprawić ogromną różnicę. Możesz wybrać np. materac z pianką termoelastyczną jak w Materacu nawierzchniowym Alt, który dostosowuje się do ułożenia ciała. Jeśli Twój materac zapewnia mocne podparcie pleców, ale nie jest miękki, położenie na nim materaca nawierzchniowego może pomóc Ci znaleźć idealną równowagę.

Materace nawierzchniowe sprawdzają się również w połączeniu z niedrogimi materacami lub tymczasowymi rozwiązaniami. Możesz w ten sposób nieco oddalić w czasie kupno docelowego materaca.

Jeśli cierpisz na ból pleców lub stawów, dodatkowe wsparcie zapewniane przez materac nawierzchniowy może znacznie poprawić Twój komfort snu.

Materace nawierzchniowe to również świetny sposób na ulepszenie rozkładanej sofy. Oszczędność miejsca, jaką zapewnia sofa, niestety zwykle łączy się z obecnością elementów, które czynią ją po rozłożeniu niewygodną. Materac nawierzchniowy stanowi dodatkową barierę, tym samym eliminując problem. A gdy goście wyjadą, materac można schować, tak jak to jest w przypadku Materaca nawierzchniowego Tenor.

Ochraniacze na materac

W łóżkach spędzamy większą część naszego życia, dlatego chcemy, aby były czyste, świeże i zadbane. Niestety czasami materac dostanie za swoje – sierść zwierząt, rozlane wino i inne wypadki zostawiają nieestetyczne ślady. Zanim się zorientujesz, trudna do usunięcia plama staje się Twoim towarzyszem na zawsze. Stąd potrzeba ochrony materaca. Dobrze, jeśli tak jak Ochraniacz Molton nakładka jest wodoodporna a przy tym oddychająca. Taki ochraniacz z łatwością ściągniesz z materaca i wypierzesz w pralce.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Rozmiar

Rozmiar

Wypełnienie

Wypełnienie

Gwarancja

Gwarancja

Certyfikaty

Certyfikaty

Status medyczny

Status medyczny

Sposób pakownia

Sposób pakownia

Możliwość prania

Możliwość prania

Do stelaży regulowanych

Do stelaży regulowanych

Rozmiary nietypowe

Rozmiary nietypowe

Producent

Producent