Stelaże

Stelaże pod materac – idealne dopasowanie i komfort

Każdy z nas wie, jak ważny jest komfortowy sen. Coraz więcej osób zdaje już sobie sprawę, jak istotną rolę w jego zapewnieniu odgrywa dopasowany do indywidualnych potrzeb materac. Często jednak podczas sypialnianych zakupów nadal nie przykłada się odpowiedniej wagi do elementu, jakim są stelaże pod materac. Najwięcej czasu poświęcamy wyborowi solidnego i stylowego łóżka. Tymczasem większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ignorując znaczenie stelaża możemy doprowadzić do obniżenia funkcjonalności materaca, a w najgorszym wypadku nawet go uszkodzić. Jak więc wybrać odpowiedni stelaż? Jakie rodzaje są dostępne na rynku? Przeczytajcie poniżej.

Produkty
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Czym są stelaże pod materac i dlaczego potrzebujesz tego produktu?

Stelaże pod materac to nic innego jak ich podparcie, które układa się na ramie łóżka. Zbudowane są z elastycznych drewnianych listewek. Wybierając ten element, należy przede wszystkim kierować się konstrukcją posiadanego łóżka i rodzajem materaca. Nieodpowiednio dobrany stelaż może zdeformować wkład materaca i tym samym negatywnie wpływać na jakość snu. Dzięki idealnie dopasowanemu podparciu materac dłużej zachowa swoje walory użytkowe.

To jednak nie jest jedyna korzyść, jaką zapewni Wam stelaż. Ochroni on także materac przed nadmiernym gromadzeniem wilgoci i zagwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza.

Najpopularniejsze rodzaje stelaży – który wybrać?

Obecnie w sklepach możemy wybierać z całego wachlarza różnych rodzajów stelaży. Znaleźć można zarówno te najprostsze (bez regulacji), regulowane ręcznie, jak i te z mechaniczną regulacją.

Klasyczne stelaże to po prostu konstrukcja zbudowana z drewnianych szczebelków połączonych ze sobą jednym lub dwoma pasami biegnących wzdłuż całej konstrukcji. Z kolei w elastycznych modelach listewki przymocowane są uchwytami z gumy, kauczuku lub innego elastycznego tworzywa. Te modele umożliwiają regulację na wysokości zagłówka i podnóżka. Stelaże z mechaniczną regulacją, o których wspominaliśmy wyżej, to jeszcze bardziej zaawansowane możliwości dopasowania. Sprawdzają się szczególnie u osób chorych, które spędzają w łóżku długi czas, a także dla tych, którzy zmagają się z chorobami układu krążenia i kręgosłupa.

Decydując się na zakup stelaża warto zwrócić uwagę nie tylko na dopasowanie do materaca i możliwość regulacji, ale też na materiał wykonania, ponieważ gatunek użytego drewna determinuje wytrzymałość i sprężystość konstrukcji.

Stelaże dostępne w ofercie e-materac

Marka Hilding, której stelaże pod materac dostępne w sklepie e-materac to wiodący producent materacy i łóżek nie tylko w Europie, ale też w Azji. Filozofia Hilding opiera się na kilku filarach, do których należy między innymi ergonomia, higiena i wytrzymałość produkowanych elementów. Również stelaże Hilding tworzone są przede wszystkim z myślą o komfortowym i zdrowym śnie klientów. W sklepie e-materac możecie wybierać z modeli różniących się pod względem rozmiaru, liczby listew czy sposobu regulacji. Poznajcie je i wybierzcie opcję dopasowaną do swoich potrzeb.