Materace lateksowe

Wyobrażasz sobie, jak by to było miękko i wygodnie bujać się na obłoku? Nie musisz mierzyć aż tak wysoko, wystarczy, że znajdziesz właściwy materac. Materace lateksowe wytwarzane są z przetwarzanego soku z drzewa kauczukowego (Hevea brasiliensis) lub lateksu syntetycznego. Ich cechą rozpoznawczą jest to, że są naturalnie sprężyste bez potrzeby stosowania sprężyn, zwojów lub syntetycznych składników.

Jeśli położysz się na materacu lateksowym, od razu poczujesz przyjemną miękkość, która pozwoli Ci się w nim zatopić. Zaraz potem będziesz czuć wsparcie, jakiego potrzebujesz, gdy chcesz właściwie wypocząć. Jednak materace lateksowe to coś więcej niż wygoda. Materace lateksowe w bardzo niewielkim stopniu ograniczają swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu idealnie nadają się do ciepłego i wilgotnego klimatu oraz są naturalnie odporne na pleśń i roztocza.

Produkty
  • -20%

Materac Melody

Melody to antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku---

Cena podstawowa 1 828,75 zł Cena 1 463,00 zł
  • -20%

Materac Tango

Tango to materac, którego rdzeń zbudowany został ze sprężyny kieszeniowej. Dlaczego? Każda sprężyna ubrana jest w---

Cena podstawowa 1 458,75 zł Cena 1 167,00 zł
  • -20%

Materac Flamenco

Jest kilka rzeczy, które zaskoczą Cię podczas wypoczynku na materacu Flamenco. Niezależnie od tego czy odpoczywasz,---

Cena podstawowa 1 728,75 zł Cena 1 383,00 zł
  • -20%

Materac Makarena

Sprężynowy materac Makarena to gwarancja, że Twój sen nie zostanie zakłócony przez ruchy drugiej osoby, która śpi na---

Cena podstawowa 2 788,75 zł Cena 2 231,00 zł

Materac Zorba

Materac Zorba jest jednym z bestsellerów firmy Hilding. Zbudowany na bazie sprężyny kieszeniowej obłożonej---

Cena 999,00 zł
  • -20%

Materac Lambada

Znasz to uczucię, kiedy musisz wstać o wiele wcześniej niż postanowiłeś tylko dlatego, że Twój partner lub partnerka---

Cena podstawowa 2 128,75 zł Cena 1 703,00 zł
  • -20%

Materac Boogie

Boogie to nowoczesny materac piankowy o uniwersalnym przeznaczeniu , który gwarantuje komfort zarówno osobom---

Cena podstawowa 2 988,75 zł Cena 2 391,00 zł
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa zapewnia precyzyjne wsparcie i natychmiast reaguje na każdy Twój ruch. Dlatego materace lateksowe nie „zapadają się” w miarę upływu nocy. Utrzymują stałe podparcie i nie miękną pod wpływem ciepła. Dzięki temu przewracanie się z boku na bok w nocy jest niezwykle łatwe i co najważniejsze, nie przerywa Twojego snu. Precyzyjne podparcie w materacach lateksowych pozwala niektórym obszarom ciała zatopić się głębiej w materacu, podczas gdy inne części ciała są właściwie podparte. Tę cechę szczególnie docenisz, jeśli lubisz spać na boku, ponieważ wtedy potrzebujesz większej elastyczności materaca pod ramionami i biodrami, ale też większego wsparcia w części środkowej ciała.

Pianka lateksowa jest z powodzeniem wykorzystywana w materacach hybrydowych np. z rdzeniem ze sprężyny kieszeniowej jak w Materacu Tango czy Materacu Makarena.

Materace lateksowe i ich trwałość

Pianka lateksowa to jeden z najtrwalszych dostępnych rodzajów pianek, z których wytwarza się materace. Jest długowieczna i jeśli się o nią właściwie dba, taki materac może z powodzeniem służyć do 20 lat. Pianka lateksowa osiąga wysokie wyniki we wszystkich testach trwałości, które symulują długie okresy użytkowania materacy.

Zalety materacy lateksowych

Komfort: wiele osób jest zdania, że materace lateksowe zapewniają nie tylko dobry sen, ale są też w stanie złagodzić ból.

Doskonałe wsparcie dla ciała: materace lateksowe świetnie podtrzymują kręgosłup i stawy. Z tego powodu są one najczęściej polecane przez osteopatów i kręgarzy.

Trwałość: materace lateksowe są bardzo wytrzymałe w porównaniu do innych rodzajów materacy. Ta cecha rekompensuje nieco wyższy koszt zakupu.

Naturalnie odporny na roztocza i pleśń: lateks jest odporny na pleśń i grzyby. Jeśli ta cecha jest dla Ciebie szczególnie ważna, ochronę przeciwgrzybiczą i antybakteryjną zapewnia Materac Melody, który dodatkowo wyposażony jest w pokrowiec antyalergiczny.

Nie przenosi łatwo ruchu: ruch po jednej stronie materaca lateksowego nie będzie łatwo wyczuwalny po jego drugiej stronie.

Doskonała wentylacja: lateks ma naturalną strukturę otwartych komórek, która umożliwia prawidłowy przepływ powietrza. Ponadto materace lateksowe są wyposażone w otwory wentylacyjne, co jeszcze bardziej usprawnia przepływ powietrza.